Zencefil çayı yapmak , Zencefilli çayın Sağlığa Faydaları

zencefil bal limon
zencefil limon- zencefil zerdecal- tarcin-bal


Zencefil çayı
zencefil kökünden veya rizomdan yapılır. Budaklı bir kök olup, açık kahverengi bir cilde ve iç kısmında açık sulu bir ete sahiptir. Zencefil kökü taze ürünler bölümünde çoğu markette bulabilirsiniz.

Ama eğer istersen, nerede yaşıyor olursan ol, kendi zencefilini yetiştirebilirsin. Dünyanın sıcak bölgelerinde yaşıyorsanız, bahçenizde yetiştirebilirsiniz, ancak daha serin bölgelerde yaşıyorsanız, bahçenizde yetiştiremezsiniz, ancak bahçenizdeki saksılarda yetiştirebilirsiniz. ev.

Zencefil Çayı Yapmak

Zencefil çayı yapmak çok kolaydır, tek yapmanız gereken küçük bir parça zencefil kökü rendelemek ve bir çay topuna yerleştirmek ve yaklaşık 10 dakika boyunca demlenmesini sağlamaktır. Çayı yapabilmenin bir başka yolu da 10 ila 15 dakika su içinde bir parça zencefil kaynatmaktır.
Zencefil aromasını elde ettiğinizde, zencefili atabilir ve çayınıza başka lezzetler ekleyebilirsiniz. Benim favorilerimden bazıları tarçın, hindistan cevizi, karanfil, limon suyu ve agave nektarı veya bal gibi doğal bir tatlandırıcıdır. Hayal gücünüzü vahşi çalışmasına izin verebilir ve doğal olması koşuluyla istediğiniz bir şey ekleyebilirsiniz.

Zencefil-tarcin-bal

Zencefil-Zerdecal-Tarcin-Bal

Zencefil-Bal

Zencefil-Limon

Zencefil-Karanfil

Zencefil-Limon-Bal

Gibi karışımlar yapabilirsiniz.
Sıcak çayınızı içmek zorunda değilsiniz, ancak sıcak bir yaz gününde serinlemek ve biraz buz üzerine dökmek için izin verebilirsiniz.

Zencefil Çayının Sağlığa Faydaları

Zencefil çayıyla ilişkili birçok sağlık yararı vardır ve yüzyıllardır gaz, şişkinlik, mide ekşimesi, hazımsızlık ve diğer sindirim sorunlarını gidermek için kullanılmıştır. Yemeklerden sonra zencefil çayı içmek, yukarıdaki sorunları gidermek için sindirim suyunun akmaya başlamasına yardımcı olabilir.

Zencefil ayrıca vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltmaya yardımcı olur ve böylece kötü kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olur. Bu, kan damarlarının kolesterolden temiz tutulmasına yardımcı olduğu için kalp için çok iyidir ve böylece kalp hastalığı ve felç için ana risk faktörleri olan yüksek tansiyon, aterosklerozu önleyebilirsiniz.

Zencefil çayı, ayrıca, göğüs ve burun tıkanıklığının hafifletilmesine yardımcı olan doğal bir antihistamin olarak işlev gördüğünden, soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ek olarak, ilk başta soğuk algınlığına neden olan zararlı bakterileri ve diğer toksinleri terletmenize de yardımcı olabilir.

zencefil zerdecal tarcin bal karisiminin saglıga faydaları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir