Kefir’in Faydalarını Biliyor musunuz?

dogal kefir
Kefirin faydalari, ev yapımı kefir, kefir nedir

Kefirin faydaları

Kefirin faydaları, sindirim sistemi üzerindeki yararlarını anlayan bir kişi olarak, kefir’in sunduğu şaşırtıcı etkilerin göz ardı edilmesini zor buldum.

Ticari kefirin ev yapımı çeşitlerin sunduğu avantajlara yaklaşmadığı açıktır. Ticari Kefir kültürün dondurularak kurutulmuş toz formundan yapıldığı anlamına gelir ki bu da önemli ölçüde daha az iyileşme gücüne sahiptir.

Öte yandan, ev yapımı kefir mililitrede milyarlarca dost canlısı organizma içerir ve organizmalar yeterli miktarda kefiran ve polisakarit varyasyonları ile birlikte tüketilene kadar çoğalırlar.

Kefir, temel amino asitlerden biri olan ve sinir sistemi üzerindeki rahatlatıcı etkisi ile iyi bilinen triptofanın bolluğundan faydalanır. Bu nedenle kefir, sinirler üzerinde özellikle sakinleştirici bir etkiye sahiptir. B Vitaminlerinde Zengin: Kefir, vücudun diğer B vitaminleri, B1 (Tiamin), B2 (riboflavin) B3 (niasin), B6 ​​(Piridoksal fosfat), B9 (Niasin), folik asit) ve B12 (kobalamin).

Bir deney olarak, bakteriler E. Coli, Kefir’e enjekte edildi. 24 saat içinde E. Coli, peynir altı suyu faydalı bakterileri tarafından Kefir tarafından tahrip edildi. Kefir ayrıca, bakteri tek başına bakamadığı zaman H. pylori enfeksiyonlarını öldürme yeteneğini de göstermiştir. Ek olarak, Kefir’in karmaşık mikro florası da bağışıklık sistemimizi büyük ölçüde uyarma, enfeksiyonları engelleme konusunda keskin bir yetenek göstermiştir. Bunun nedeni, Kefir’in bir içecek olarak tüketilmesi, kolonda, parazitik enfeksiyonların ve kanserin yanı sıra kabızlığın önlenmesine yardımcı olan yararlı bağırsak florasının büyümesini desteklemek için iyi bir ortam görevi gören sağlıklı bir mukoza astarı oluşturmasıdır. Bu, Kefir’in birçok gastrointestinal rahatsızlığın önlenmesinde yararlı olduğu anlamına gelir.

Kefir’in bilinen sağlık faydalarından 20’si

1. Herhangi bir alerjiye karşı en güçlü doğal ilaç

2.Yan etkileri olmadan 2. En güçlü doğal antibiyotik

3. Karaciğer hastalığını tedavi eder

4. Safra kesesini tedavi eder, safra kesesi taşlarını çözer

5. Tuzların, ağır metallerin, radyonüklidlerin ve alkollü ürünlerin gövdesini temizler

6. Kimyasal antibiyotiklerin vücudunu temizler

7. Böbrek taşlarını tedavi eder

8. Kefirdeki iyi bakteriler patojenik mikroorganizmalarla mücadele edebiliyor

9. LDL kolesterol seviyesini düşürür

10. Gastrointestinal sistemi temizler

12. Gastrit davranır

13. Pankreatit tedavisi

14. ülserleri tedavi eder

15. Kolon kanserini önler ve tedavi eder

16. Sindirimi iyileştirir

17. Vücut fonksiyonlarını iyileştirir

18. İnsan bağışıklık sistemini iyileştirir

19. Candida Tedavileri

20. Hipertansiyonu tedavi eder

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir